Všechny články ze sekce Stavba

Mini domy pro každého. Vyberte si domek snů!

22. 5. 2015   Roman Koutný

Máte pozemek, který je na úžasném místě. Nádherná zahrada, podivuhodný výhled. Jen jedno zde postrádáte. Domek. Přitom byste se tak rádi přestěhovali z města. Na velký dům ale peníze nemáte. Nevadí. Mini domky jsou v kurzu a cenově jsou dostupné opravdu pro každého. Podívejte se.

Cena mini domů začíná už kolem 200 až 300 tisíc korun. Je jasné, že za podobnou cenu nemůžete očekávat žádný velký prostor ani přehnaný luxus. Přesto dokážou mini domky nabídnout pohodlí, zázemí a vytvořit domov, kam se budete vždy rádi vracet.

Mini dům na kolečkách

K nejčastějším mini domkům patří tzv. mobilheimy. Domy na kolečkách mají hned několik výhod. Nemusíte se trápit s budováním základní desky nebo řešit stavební povolení. Mini domek na kolečkách je přivezen na místo určení, jednoduše ukotven a vy se můžete nastěhovat. Rychlost bydlení ale není jedinou výhodou mobilheimů. Pořídit je můžete za velmi nízkou cenou, a to už od nějakých 200 tisíc korun.

Nemusíte se přitom obávat, že budete bydlet v něčem, co je nevzhledné a připomíná maringotku. Mobilní dům tak rozhodně vypadat nemusí. Dnes jsou k dostání opravdu elegantní mini mobilní domky. Pokud jim dopřejete novou fasádu (včetně zateplení), dostanou nejen skvělý vzhled, ale současně snížíte i náklady na energie.

Malé dřevěné domky

Pokud nejsou mobilní domky řešením pro vás, existují i další možnosti. Populární jsou kompaktní a moderní dřevěné domky, které mají minimalistický design a zároveň poskytují skvělý komfort. Často se jedná o architektonicky velmi zajímavé malé stavby, kde byla pozornost věnována každému kousku prostoru.

Plocha takových domků, které jsou buď přivezeny na místo jako celek, nebo snadno smontovány, začíná cca na 20 až 30 metrech čtverečních. Podobné plochy jsou vhodné spíše pro jednotlivce nebo skromnější páry.

Výhodou mini dřevěných domků je kromě nižší ceny i variabilita. Zpravidla jsou konstruovány jako jednotlivé moduly, které lze podle potřeby přidávat a zvětšit tak obytný prostor, pokud se rodina rozroste. Je třeba podotknout, že cena podobných malých domků může být vyšší, zejména pokud se jedná o dílo předních architektů.

Přečtěte si více na poradce.cz

Hledáte zajímavý zájezd? Zkuste ten do obchodního domu Primark

19. 6. 2017

Cestování dnes lidé milují. Ne vždy ale musí být nutně spojeno jenom se zajímavými lokalitami, které jsou spojeny s poznáním. Cestovat se dá i za nákupy. A to třeba do obchodního domu Primark. více

U T-mobile jsou samozřejmostí služby spojené s placením mobilem

5. 6. 2017

Platit za různé služby dnes můžeme opravdu v rámci celé řady možností. Pokud je něco, co je v posledních letech nejvyužívanější, je to mobilní telefon. Jak vše funguje u operátora T-mobile? více