Všechny články ze sekce Stavba

Co byte měli vědět, než začnete rekonstruovat?

29. 3. 2016   Oldřich Kunc

V minulých letech markantně narostlo množství budov. V dnešní době stavební trh ovládají hlavně developeři a stavby rodinných domů ubývají. Velké množství lidí se namísto výstavby nového domu vrhají do rekonstrukcí. Díky rekonstrukci nemovitosti může člověk levnou cestou získat luxusní a krásné bydlení, které odpovídá jeho představám. Před tím, než se ale do rekonstrukce pustíme, měli bychom si uvědomit pár věcí, jež nás často ani nenapadnou.

Čas je drahý

V první řadě je třeba si položit otázku, zdali máte dostatek času se rekonstrukci věnovat. Musíte si uvědomit, že rekonstrukce je velkým a hlavně časově náročným závazkem. S ohledem na to, že potřebujete vydělávat a přes týden pravděpodobně chodíte do práce, budete muset rekonstruovat buď po večerech a hlavně o víkendech. Také byste neměli zapomínat na dodržování nočního klidu.

A nejde pouze o časovou náročnost, ale také o fyzickou náročnost. Pokud navíc nejste zrovna řemeslník, budete se muset i spoustu věcí učit. Zde bychom vám však doporučili vzít si na pomoc kamaráda – řemeslníka, který vám pomůže a poradí.

Před samotným zahájením rekonstrukce je dobré vytvořit si časový plán. Vezměte si papír a tužku a vytvořte seznam aktuální prací. K jednotlivým odrážkám či položkám pak přidejte časový odhad. Počítejte ale s tím, že vám vše budete trvat déle, než jste si vypočítali.

Seznam prací poslouží nejen při odhadu času

Seznam prací vám však neposlouží pouze při odhadování časové náročnosti. Seznam prací je základním dokumentem vaší rekonstrukce. Do dalšího sloupečku si můžete napsat materiály, které pro danou práci budete potřebovat, a ceny, které vás bude daná položka stát. Při tvorbě seznamu myslete i na návaznost prací. Otázkou je, která práce by měla následovat po instalaci topení a která by měla předcházet pokládání podlah, atd.

Materiály a odpady

Jednou z položek vašeho seznamu by měl být materiál. Materiál však není pouze položkou seznamu. Jde o hmotnou a nemalou věc, kterou musíte někam složit. Před rekonstrukcí si tedy najděte místo, kde materiál uskladníte. Vaše rekonstrukce bude navíc produkovat odpad, s nímž budete muset nějak naložit. Počítejte tedy s jeho odvozem a také s jeho likvidací.

Pár slov závěrem

Hlavně počítejte s tím, že vás při rekonstrukci potká mnoho překvapení, a to těch příjemných i nepříjemných. Pravděpodobně vám vše bude trvat trochu déle, než jste i naplánovali. A pravděpodobně to bude i více stát. Nad svými chybami však nevěšte hlavu. Jen se jim snažte vyhnout.

Přečtěte si více na poradce.cz

Hledáte zajímavý zájezd? Zkuste ten do obchodního domu Primark

19. 6. 2017

Cestování dnes lidé milují. Ne vždy ale musí být nutně spojeno jenom se zajímavými lokalitami, které jsou spojeny s poznáním. Cestovat se dá i za nákupy. A to třeba do obchodního domu Primark. více

U T-mobile jsou samozřejmostí služby spojené s placením mobilem

5. 6. 2017

Platit za různé služby dnes můžeme opravdu v rámci celé řady možností. Pokud je něco, co je v posledních letech nejvyužívanější, je to mobilní telefon. Jak vše funguje u operátora T-mobile? více