Všechny články ze sekce Půjčky

Vyžaduje Air Bank výpisy z registrů?

31. 3. 2017   Tereza Hyková

Plánujete si vzít půjčku u Air Bank a zajímá vás, zda bude vyřízení vaší žádosti spojeno třeba s nahlížením do registrů? Podívejte se na základní informace o tom, jak to s registry a úvěry vlastně je.

Nejprve je dobré začít specifikací toho, co vlastně registry jsou, co nám přinášejí a v čem jsou zajímavé. Jde totiž o databáze klientů, kde jsou vedeny především negativní, ale i pozitivní záznamy. Ty se týkají především jejich úvěrových produktů, ale i dalších závazků. Dané registry jsou provozovány nejčastěji jako sdružení, kam však mají přístup právě ti, kteří tam dané údaje zapisují – například banky a úvěrové společnosti.

Dívá se Air Bank do některých registrů?

Nyní si pojďme odpovědět na otázku, zda tato banka některý z registrů využívá. Odpovědí je, že při prověřování žádosti mohou být registry brány v potaz. Konkrétně je to Bankovní registr klientských informací, který známe pod zkratkou BRKI. Druhým registrem je zájmové sdružení Solus. Charakteristikou tohoto registru je poté to, že je spojován především s nebankovním segmentem. To ale neznamená, že ho nemohou využívat banky, konkrétně potom právě Air Bank. Ta tak může snadno, jednoduše a vcelku rychle zjistit, jak je na tom daný klient zvláště s ohledem na svou finanční a tedy logicky hlavně úvěrovou minulost.

Vše může být u AirBank individuální

Zapomínat bychom neměli také na to, že registry sice jsou využívané, ale vše ve spojení s nimi může být velmi individuální. Co konkrétně to znamená? Třeba fakt, že i se zápisem v některém z nich můžete u AirBank poměrně snadno projít. Je to dáno tím, že data v nich mohou být nejenom zastaralá, ale že zde mohou být i konkrétní informace o tom, čeho se problém týkal. Není tedy rovnocenný zápis o tom, že jste soustavně nespláceli, jako třeba zápis spojený s tím, že jste se opozdili s jednou splátkou, nebo jste se opozdili s jedním jediným doplatkem. To vše jsou situace, které zkrátka mohou nastat a které přitom nijak výrazně nevypovídají o konkrétní bonitě člověka.

Přečtěte si více na poradce.cz

Hledáte zajímavý zájezd? Zkuste ten do obchodního domu Primark

19. 6. 2017

Cestování dnes lidé milují. Ne vždy ale musí být nutně spojeno jenom se zajímavými lokalitami, které jsou spojeny s poznáním. Cestovat se dá i za nákupy. A to třeba do obchodního domu Primark. více

U T-mobile jsou samozřejmostí služby spojené s placením mobilem

5. 6. 2017

Platit za různé služby dnes můžeme opravdu v rámci celé řady možností. Pokud je něco, co je v posledních letech nejvyužívanější, je to mobilní telefon. Jak vše funguje u operátora T-mobile? více