Všechny články ze sekce Půjčky

Kam zajít pro půjčku jako dlužník? Do banky rozhodně ne!

16. 10. 2016   Lucie Bláhová

Máte půjček až nad hlavu? Přesto ale potřebujete akutně vykrýt měsíční nájem, opravu lednice nebo nákup nové pračky? Dlužníkům mnoho poskytovatelů úvěrů nepůjčí, kam tedy zajít pro úvěr a jaké společnosti se raději vyhnout obloukem?

Řešit půjčku půjčkou je nesmysl. Přesto občas jiné východisko není. Kam v takovém případě zamířit? Vhod přijdou méně populární nebankovní společnosti.

V bance jako dlužník neuspějete

Jako dlužník v bance nemáte šanci, a to nejen u dlouhodobých úvěrů na bydlení, ale i u krátkodobých spotřebitelských půjček. Banky od klientů požadují dostatečnou bonitu. Předpokladem pro získání úvěru je tedy pravidelný příjem a bezdlužnost. Jakýkoliv zápis v registru dlužníků žadateli jen zhoršuje šanci na úspěch.

Chcete-li ušetřit čas, pak se raději pobočkám všech bankovních domů vyhněte. S dluhy vám v bance nepůjčí, protože riziko neschopnosti splácet je v takovém případě opravdu veliké.

Nepůjčujte si od podvodných poskytovatelů

Uspět naopak můžete u nebankovních společností. Těch, které půjčí i zadluženým, je více než dost. Zapotřebí je ale velká obezřetnost. Podvodných poskytovatelů je totiž na nebankovním trhu nespočet.

Kdy zbystřit?

  • Jestliže vás nadchla nabídka nebankovní společnosti, kterou je možné kontaktovat pouze telefonicky či e-mailem. Lákavých nabídek na sloupech veřejného osvětlení a na zastávkách si raději nevšímejte. Vždy by měla být instituce dohledatelná. Vlastní webové stránky a pobočka by měla být samozřejmostí.

  • Jestliže po vás chce poskytovatel za sjednání půjčky vysoký poplatek a peníze vám nechce vyplatit dříve, než po jeho zaplacení, pak raději od smlouvy odstupte. V mnohých případech byste mohli zaplatit a úvěr nezískat.

  • Jestliže je možné sjednat půjčku pouze telefonicky. Za dlouhý hovor zaplatíte pěkně tučnou sumu a ke sjednání půjčky opět nedojde. Takové telefonáty mají za cíl dostat dlužníky do ještě větších dluhů.

Vyzkoušejte online srovnávač půjček

Nebankovní společnosti nejsou všechny podvodné. Důležité je zjistit si jejich historii, přečíst si recenze a doporučení a především porovnávat. Vhod tak přijdou online srovnávače, které vám pomohou najít tu nejvýhodnější půjčku dle vašich potřeb.

Do internetových srovnávačů zadáte vaše požadavky na půjčku:

  • výše půjčky,

  • doba splatnosti,

  • účel půjčky.

Získání další půjčky je pro dlužníky možné. Avšak máte-li dluhy, snažte se je řešit zavčas. Nejlepším řešením je splátkový kalendář.

Přečtěte si více na poradce.cz

Hledáte zajímavý zájezd? Zkuste ten do obchodního domu Primark

19. 6. 2017

Cestování dnes lidé milují. Ne vždy ale musí být nutně spojeno jenom se zajímavými lokalitami, které jsou spojeny s poznáním. Cestovat se dá i za nákupy. A to třeba do obchodního domu Primark. více

U T-mobile jsou samozřejmostí služby spojené s placením mobilem

5. 6. 2017

Platit za různé služby dnes můžeme opravdu v rámci celé řady možností. Pokud je něco, co je v posledních letech nejvyužívanější, je to mobilní telefon. Jak vše funguje u operátora T-mobile? více