Všechny články ze sekce Pojištění

Vyberte si pojištění nemovitosti

24. 5. 2016   Ladislav Makula

Pojištění nemovitosti je důležité nejen kvůli hypotéce, ale také kvůli možným škodám, které mohou na vaší nemovitosti způsobit přírodní katastrofy, výkyvy počasí a další externí vlivy. Existuje však spousta klientů, kteří mají svoji nemovitost pojištěnou nevhodně. To znamená, že často na pojistce přeplácejí a zároveň nemají pojistkou kryté vše potřebné. Pojďme se proto společně podívat, jak si vybrat pojištění nemovitosti.

Proč bychom měli pojištění vybírat pečlivě?

V mnohých případech jde často pouze o kličky a dalo by se říci ironii. Takovým klasickým ironickým případem je pojištění proti bleskům. Představte si, že vám do domu vlítne kulový blesk (nesmějte se, skutečně se to stává), a vypálí vám veškerou elektroniku v domě. Jenže v první řadě, v rámci pojištění na nemovitost jste pojištění povětšinou pouze proti klasickým bleskům a o kulových blescích není nikde řeč. A za druhé domácnost pojištěnou nemáte a elektronika se vztahuje k pojištění domácnosti. Podle prvního argumentu, i kdyby šlo o vypálenou elektřinu (nikoli elektroniku) z kulového blesku pravděpodobně nic nedostanete.

Důležitá je hlavně kvalita

Pojišťujete-li svoji nemovitost, pak se při výběru pojištění zaměřte spíše na kvalitu a obsah pojištění než na cenu. Ve výsledku by mělo jít hlavně o pojištění, které odpovídá poměru kvalita – cena. V první řadě byste vždy měli dbát na to, aby pojištění krylo vše, co by krýt mělo. Při nastavování pojistky tedy přemýšlejte nad tím, co by vaše pojištění krýt mělo s ohledem na vše, co mu hrozí.

Podrobné seznámení se smlouvou

Jakmile dostanete do ruky pojistnou smlouvu, měli byste si jí před vlastním podpisem pečlivě přečíst a podrobně se seznámit s jejím obsahem a pojistnými podmínkami. Při studování smlouvy se zaměřte hlavně na odstavce výluky z pojištění a předmět pojištění.

Často se opakující škoda

Bydlíte blízko u řeky, která není regulovaná a která se často vylije ze svých břehů, a tak máte často vyplavený sklep? Ať už se skutečně jedná o tento případ, nebo o jakýkoli jiný případ často se opakující škody menšího rozsahu, uzavřete pojištění nemovitosti s malou spoluúčastí. To se vám však vyplatí pouze v případě, že víte skutečně jistě, že se tato škoda opakuje. Pokud budete pouze předpokládat, ale váš předpoklad se nevyplní, pak si zapamatujte, že s nižší spoluúčastí je pojistné dražší.

Platí zde i opačné pravidlo, tedy je-li vyšší pravděpodobnost ojedinělé škody většího rozsahu, pak uzavřete pojistku s větší spoluúčastí.

Přečtěte si více na poradce.cz

Hledáte zajímavý zájezd? Zkuste ten do obchodního domu Primark

19. 6. 2017

Cestování dnes lidé milují. Ne vždy ale musí být nutně spojeno jenom se zajímavými lokalitami, které jsou spojeny s poznáním. Cestovat se dá i za nákupy. A to třeba do obchodního domu Primark. více

U T-mobile jsou samozřejmostí služby spojené s placením mobilem

5. 6. 2017

Platit za různé služby dnes můžeme opravdu v rámci celé řady možností. Pokud je něco, co je v posledních letech nejvyužívanější, je to mobilní telefon. Jak vše funguje u operátora T-mobile? více