Všechny články ze sekce Pojištění

Nejvýhodnější pojištění? Je pojištění potřebného

9. 6. 2016   Ladislav Makula

Prostřednictvím pojištění se snažíme ochránit svůj život, svůj majetek a také svůj domov. Někdy však není pojištění tak dokonalou ochranou, jak se může zdát. Aby mohlo být pojištění dobrou ochranou je potřeba, aby bylo dobře sjednáno. Pojďme se proto podívat, jak takové výhodné a vhodné pojištění sjednat.

Volba pojištění a její principy

Při výběru pojištění byste si měli důkladně projít nabídky jednotlivých pojišťoven, neboť každá pojišťovna poskytuje různé balíčky, různě nahlíží na jednotlivá rizika a nabízí různé ohodnocení.

Ať už si vybíráte pojištění nemovitosti, životní pojištění, havarijní pojištění či jakékoli jiné pojištění nabízená na trhu, měli byste si uvědomit, že pojištění je v podstatě živým organismem, který se neustále proměňuje a vyvíjí. Proto pojištění, které bylo jeden rok výhodné, druhým rokem výhodné být nemusí. Takže přestože si při výběru pojištění dáte velkou snahu, abyste našli nejvýhodnější nabídku, která vás pojistí na všechna podstatná rizika a na potřebné částky. Svému pojištění byste se však měli věnovat pravidelně a dělat pravidelnou revizi, zdali máte pokryta svá životní rizika.

Jak získat vhodné a výhodné pojištění?

Výhodné balíčky poskytované pojišťovnami jsou sice zajímavou nabídkou, ale ne vždy odpovídají tomu, co člověk skutečně potřebuje. Nejlepším pojištěním není pojištění, které podle pojišťovny zahrnuje významná rizika a které je přitom nabízeno za výhodnou cenu. Nejlepším pojištěním je pojištění, které si sjednáte přímo na míru po konzultaci s odborníkem. Při výběru pojištění zvažujte, co vše potřebujete pojistit a jaká částka by vám měla pomoci v případě pojistné události. Díky rozumně namodelovanému pojištění tak budete kryti proti hrozícím rizikům.

Není třeba pojistit se vůči všemu

Je tedy důležité myslet na to, že není třeba mít všechna pojištění, která trh nabízí, a že vaše pojištění nemusí krýt i rizika, která vám vůbec nehrozí.

Podíváme-li se napříč trhem, můžeme si společně uvědomit, která pojištění jsou pro vás základní. Člověk by měl vždy začít sám u sebe, takže důležitá je úrazová a životní pojistka. Co se složky smrti v pojistce týče, ta je podstatná hlavně u lidí, na nichž a na jejichž platu jsou závislé další osoby, například partner, děti či rodiče. V úrazové pojistce je možné připojistit i děti, takže budete mít pro případ úrazu pokryty i zdravotní náklady na vaše ratolesti.

V běžném životě se může stát ledacos, proto je potřeba popřemýšlet i nad pojištěním odpovědnosti. Toto pojištění zahrnuje nejen odpovědnost za vaše jednání, ale také odpovědnost za vaše děti a domácí mazlíčky.

Vhodné je pojistit si svůj majetek, takže by člověk neměl nijak dumat nad tím, zdali volit pojištění nemovitosti. Navíc v době hypoték je pojištění nemovitosti povinnost. Mluvíme-li o majetku, hodí se i pojištění domácnosti. Další oblastí je povinné ručení, které je také povinností v případě vlastnictví auta. Havarijní pojištění není u nás nějak oblíbené, ale v případě nehody může dost pomoci. Co se cestovního pojištění týče, to se vyplatí sjednávat vždy na jednotlivé cesty.

Přečtěte si více na poradce.cz

Hledáte zajímavý zájezd? Zkuste ten do obchodního domu Primark

19. 6. 2017

Cestování dnes lidé milují. Ne vždy ale musí být nutně spojeno jenom se zajímavými lokalitami, které jsou spojeny s poznáním. Cestovat se dá i za nákupy. A to třeba do obchodního domu Primark. více

U T-mobile jsou samozřejmostí služby spojené s placením mobilem

5. 6. 2017

Platit za různé služby dnes můžeme opravdu v rámci celé řady možností. Pokud je něco, co je v posledních letech nejvyužívanější, je to mobilní telefon. Jak vše funguje u operátora T-mobile? více