Všechny články ze sekce Hubnutí

Špatné hubnutí přináší i zdravotní rizika

6. 11. 2015   Martin Šesták

Na internetu i v časopisech se setkáváme s celou řadou diet, které slibují hlavně bleskové hubnutí. Řada z nich je založena na hladovění. To může přinášet i řadu zdravotních rizik. Jakých konkrétně? Když hubneme, měli bychom mít na paměti to, že by tento postup měl být pro naše tělo co nejméně zatěžující. I proto není správnou cestou dieta, u které hladovíme. Protože se chceme podívat na několik zdravotních důsledků, začněme tím, že se může změnit metabolismus našeho těla. To znamená, že tělo se začne chovat tak, že jakoukoliv následně přijatou potravu ihned uloží. A to je samozřejmě špatně. Tomuto se často říká jo-jo efekt.

Hubnutí pomocí hladovění je nepříjemné

Není to jenom onen pocit hladu, který budeme nuceni překonávat. Jsou to spíše nepříjemné stavy, které se týkají kvality našeho života. Špatné hubnutí totiž může být spojeno s nechutenstvím, s motáním hlavy, stejně jako s její bolestí. Může se ale objevovat také nevolnost. Vše mnohdy vyvrcholí i tím, že znenadání omdlíme. A to už je známka toho, že drastická dieta není to, co by našemu tělu mohlo jakkoliv prospívat. Proto je lepší zvolit jídelníček na hubnutí, u kterého nic z toho nehrozí. Také je třeba myslet na to, že jakmile se dané příznaky objeví, je dobré se dostatečně najíst.

Rychlé hubnutí s drastickou dietou vede k psychickým poruchám

Jedním z takových příkladů může být i porucha příjmu potravy. Dané odmítání stravy nás natolik změní, že vše může dosáhnout až bodu, kdy sklouzneme k tomuto psychickému problému. A lidí, kteří danými komplikacemi trpí, je dnes více než dost. I zde je proto doporučováno rychlé hubnutí, které zvládne dobře sestavený dietní jídelníček. O tom, že hladovění není správnou cestou z psychického hlediska, nás může přesvědčit třeba nemoc, která je nazývána jako anorexie. Ta je jedním z nejlepších příkladů.

Přečtěte si více na poradce.cz

Hledáte zajímavý zájezd? Zkuste ten do obchodního domu Primark

19. 6. 2017

Cestování dnes lidé milují. Ne vždy ale musí být nutně spojeno jenom se zajímavými lokalitami, které jsou spojeny s poznáním. Cestovat se dá i za nákupy. A to třeba do obchodního domu Primark. více

U T-mobile jsou samozřejmostí služby spojené s placením mobilem

5. 6. 2017

Platit za různé služby dnes můžeme opravdu v rámci celé řady možností. Pokud je něco, co je v posledních letech nejvyužívanější, je to mobilní telefon. Jak vše funguje u operátora T-mobile? více