Všechny články ze sekce Hubnutí

Proč univerzální jídelníček na hubnutí nefunguje?

5. 2. 2016   Lenka Suchá

Máte pár kilo navíc a tak jste si řekli, že dieta bude nevyhnutelná? Pokud ano, rozhodně je správnou cestou využít jídelníček na hubnutí. Nikoliv však univerzální možnost, jelikož ta nefunguje. Proč?

Než si společně shrneme hlavní důvody, proč univerzální jídelníček nefunguje, podívejme se společně na to, kde najít ten správný. Ideální volbou tak zůstává oslovení kvalitního výživového poradce, který má nejenom znalosti, ale i zkušenosti. Díky tomu nám může napsat výživový plán přímo na míru naší osobě. A ten rozhodně fungovat bude.

Jídelníček na hubnutí by měl respektovat náš metabolický typ

Každý z nás může být jiný, což souvisí nejenom s věkem, nebo s celkovým fyzickým stavem, či snad s cílem, kterého chceme dosáhnout. Každý z nás může mít také jiný metabolický typ, který naše hubnutí také poměrně výrazně ovlivňuje. Je tedy třeba vědět, že zatímco některé potraviny mohou úbytek váhy doslova blokovat, jsou zde i jiné, které k redukci váhy přispívají. Proto je správné, aby byl jídelníček na hubnutí zaměřený právě na ty, který máme my. Jedině tak půjde váha postupně a přirozeně dolů. U jídelníčků stažených z internetu zkrátka nikdy nevíme, ani nebudeme vědět, jaké osobě byly původně napsány.

I denní režim by měl dietní jídelníček zohlednit

 Není to jenom naše tělo jako takové, a s ním spojený správný výběr potravin. Aby byla dieta účinná, je třeba myslet také na náš denní režim. I ten by měl dietní jídelníček zohledňovat. Pokud celý den sedíme v kanceláři a moc se nepohybujeme, máme malý výdej a tak nám stačí menší porce, i menší příděl kalorií. Pokud tento dietní jídelníček získáme jako osoba, která manuálně pracuje a sportuje, budeme mít často hlad, budeme podráždění a bez energie. Vlivem toho se také v budoucnu dostaví i nepříjemný jo-ho efekt. Riziko je ale i opačné, kdy jako osoba bez pohybu získáme jídelníček pro aktivního člověka. V takovém případě může náš příjem převyšovat výdej a my tak budeme dokonce i tloustnout.

Přečtěte si více na poradce.cz

Hledáte zajímavý zájezd? Zkuste ten do obchodního domu Primark

19. 6. 2017

Cestování dnes lidé milují. Ne vždy ale musí být nutně spojeno jenom se zajímavými lokalitami, které jsou spojeny s poznáním. Cestovat se dá i za nákupy. A to třeba do obchodního domu Primark. více

U T-mobile jsou samozřejmostí služby spojené s placením mobilem

5. 6. 2017

Platit za různé služby dnes můžeme opravdu v rámci celé řady možností. Pokud je něco, co je v posledních letech nejvyužívanější, je to mobilní telefon. Jak vše funguje u operátora T-mobile? více