Všechny články ze sekce Hubnutí

Jaká jídla bychom měli při hubnutí vynechat?

7. 2. 2016   Tereza Langhammerová

Už máte dost přebytečných kilogramů a tak jste se rozhodli pro hubnutí? Pokud ano, je dobré vědět, jaká jídla je ideální vynechat. A to proto, že jsou nejenom škodlivá, ale k redukci váhy nepřispívají.

První skupinou jídel jsou určitě jídla příliš slaná, ale i sladká. První skupina je spojena s problémem, kterým je zadržování vody. Vlivem toho nemusí docházet ke správné látkové výměně. Příliš sladká jídla, která obsahují zase jednoduché cukry, mohou být spojena s vytvářením tukových zásob. Proto by i ty neměl jídelníček na hubnutí obsahovat. A pokud už, tak ve skutečně minimální míře.

Při hubnutí eliminujte i tučná jídla

I když některé tuky naše tělo potřebuje, jako například tuky z ryb, je řada jiných, kterým bychom se měli vyhnout. Příkladem je krkovice nebo bůček, stejně jako velmi tučné mléčné výrobky. To jsou zkrátka potraviny, které našemu hubnutí nijak neprospějí. Ba co více, jsou dokonce takovými, kvůli kterým aktuálně máme váhu takovou, jaká je. Samozřejmě zkonzumovat jídlo zcela bez tuků jde jenom velmi těžko. Proto hlídejte, aby byl jejich obsah skutečně velmi malý. S tím souvisí také příprava, kdy může být i dietní jídlo poměrně tučné – třeba vlivem smažení, nebo jiné přípravy na velké vrstvě oleje, nebo také vrstvě sádla.

Dieta by neměla obsahovat prázdné kalorie

Pokud jste tento pojem ještě neslyšeli, potom věřte, že je často spojený s různými pochutinami. Mohou to být například chipsy, který vznikají smažením brambor. Pokud sníme jeden průměrný sáček, můžeme do těla dostat až 2 000kj. Energii, ani hodnoty, ani pocit sytosti nám však nic z toho nepřidá. Přitom stejné množství kalorií může našemu tělu nabídnout třeba enormní porce husté zeleninové polévky, která nás pohodlně zasytí i na dlouhé hodiny. Dieta by tedy měla být založena i na tom, že když už něco konzumujeme, mělo by to být spojeno s faktem, že do našeho těla dostáváme něco smysluplného.

Přečtěte si více na poradce.cz

Hledáte zajímavý zájezd? Zkuste ten do obchodního domu Primark

19. 6. 2017

Cestování dnes lidé milují. Ne vždy ale musí být nutně spojeno jenom se zajímavými lokalitami, které jsou spojeny s poznáním. Cestovat se dá i za nákupy. A to třeba do obchodního domu Primark. více

U T-mobile jsou samozřejmostí služby spojené s placením mobilem

5. 6. 2017

Platit za různé služby dnes můžeme opravdu v rámci celé řady možností. Pokud je něco, co je v posledních letech nejvyužívanější, je to mobilní telefon. Jak vše funguje u operátora T-mobile? více