Všechny články ze sekce Bankovní účty

Vkladomaty se těší velké oblibě. Nově ČSOB zprovoznila bankomat na vklad mincí

28. 10. 2016   Hana Pavelková

Na výběr peněz z bankomatu jsme si již zvykli. Mnozí podlehli i kouzlu v podobě vkladu peněz do vkladomatu. Avšak stále byla u bank pouze možnost vkládat bankovky. Nyní ČSOB přišla s novinkou, díky které si snadno přes bankomat na svůj účet uložíte i kovové mince.

Historicky první bankomat na mince v České republice má na starosti ČSOB. Bankomat se nachází ve Zlíně a prozatím je ve fázi zkoušení.

Do bankomatu je možné vložit až 350 mincí

Bankomaty na vklad bankovek jsou v Česku již rozšířené a velmi oblíbené. Nově ale ČSOB umožňuje vkládat i kovové mince. Pro klienty banky zcela zdarma. Do konce roku 2016 bude probíhat takzvaný pilotní provoz, který ukáže, zda má bankomat smysl. Projeví-li klienti zájem, bude se uvažovat o dalším rozšíření.

Postup vkladu mincí je snadný. Neroztříděné drobné peníze se vhodí otvorem do bankomatu najednou. Maximálně je však možné vložit 350 kusů. Pokud chce klient vložit i bankovky, je možné transakci provést v rámci jednoho vkladu. Po vložení peněz bankomat zákazníkovi spočítá, jak dlouho vklad bude trvat.

Po zpracování transakce se peníze klientovi ČSOB a Ery Poštovní spořitelny přičtou na bankovní účet ihned. Avšak pouze za předpokladu, že vklad bude probíhat v pracovní den mezi 8. až 18. hodinou. V opačném případě se peníze přičtou na účet do druhého pracovního dne. Stejně jako při výběru peněz bude zákazník informován o vložení peněz stvrzenkou.

Vkladomaty nejsou doménou každé banky v Česku

Vkladové bankomaty jsou velmi oblíbené, a to díky stálému přístupu. Klienti mohou vkládat peníze 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Nevýhodou je, že bankomaty/vkladomaty velmi často neumožňují vklad na bankovní účet jiné banky. Naopak výhodou je, že mnoho bank umožňuje svým klientům vkládat peníze zdarma.

Jaké banky disponují vkladomaty?

  • Air Bank

  • Česká spořitelna

  • ČSOB

  • Era/Poštovní spořitelna

  • GE Money Bank

  • Komerční banka

  • Raiffeisenbank

  • Sberbank

  • UniCredit Bank

Banky, které nemají vlastní vkladomaty, umožňují vklad financí alespoň na pokladně na pobočce, kde je možné velmi často vložit i hotovost na účet jiné banky. Bohužel tato služba je ve většině bank zpoplatněna.

Přečtěte si více na poradce.cz

Hledáte zajímavý zájezd? Zkuste ten do obchodního domu Primark

19. 6. 2017

Cestování dnes lidé milují. Ne vždy ale musí být nutně spojeno jenom se zajímavými lokalitami, které jsou spojeny s poznáním. Cestovat se dá i za nákupy. A to třeba do obchodního domu Primark. více

U T-mobile jsou samozřejmostí služby spojené s placením mobilem

5. 6. 2017

Platit za různé služby dnes můžeme opravdu v rámci celé řady možností. Pokud je něco, co je v posledních letech nejvyužívanější, je to mobilní telefon. Jak vše funguje u operátora T-mobile? více