Všechny články ze sekce Bankovní účty

Víte, kolik zaplatíte za výběr z bankomatu jiné banky?

7. 8. 2015   Pavla Konečná

Vybrat peníze z bankomatu je dnes pro mnohé samozřejmostí. Bankomaty jsou téměř na každém rohu, a tak není potřeba stále řešit, zda máme dostatek peněz v hotovosti. Jenže ne všude je bankomat naší banky. Víte, kolik zaplatíte za výběr u cizího bankomatu?

Na trhu jsou velké banky jako Česká spořitelna, Komerční banka a ČSOB, které mají velmi hustou síť bankomatů po celé České republice. Většinou tak není potřeba vybírat peníze z jiného bankomatu.

Jenže poté je celá řada menších bank, jako je Fio banka, Air Bank, Equa bank či mBank, jejichž bankomaty najdete sporadicky a v menších městech vůbec. V takových případech nezbývá nic jiného, než si vybrat peníze z bankomatu jiné banky.

Kolik zaplatíte za výběr z bankomatu jiné banky *

  • Česká spořitelna- v rámci všech běžných účtů ČS – 40 Kč
  • Komerční banka – v rámci všech běžných účtů KB – 39 Kč
  • GE Money Bank – v rámci Genius a Genius Bene+ – 4 výběry zdarma, další 40 Kč
  • mBank – v rámci eMax – 35 Kč / v rámci mKonto a mKonto Business – až 3 výběry zdarma, další 35 Kč
  • UniCreditBank – v rámci U konta a Konta PREMIUM – zdarma
  • Fio banka – v rámci Fio osobní účet – 30 Kč
  • Air Bank – v rámci Malého tarifu – 25 Kč / v rámci Velkého tarifu - zdarma
  • Sberbank – v rámci Fér Konta Mini a Aktiv – 37 Kč / v rámci Fér Konta Optimal - zdarma
  • ZUNO Bank – v rámci Účet – 28 Kč / v rámci Účet Plus – 18 Kč (při výběru nad 1 000 Kč zdarma)

* Poplatky za výběr z bankomatu jiné banky v rámci České republiky se týkají běžných účtů, popřípadě prémiových účtů, nikoliv však studentských a dětských.

Poplatky za výběr z cizích bankomatů se budou zvyšovat

V České republice najdete přes 4 500 bankomatů. Z toho kolem 1 500 jich je pod taktovkou České spořitelny a 700 jich provozuje Komerční banka. Je tedy jasné, že právě tyto dvě banky mají navrch. Ovšem ač můžete mít výběr z cizího bankomatu v rámci služeb zdarma, poplatek musí stejně někdo zaplatit. A tím někým je vaše banka.

České spořitelně a Komerční bance se nelíbí, že jiné banky využívají jejich konkurenční výhody, a tak chtějí poplatky ještě zvýšit. V případě, že se zvýší poplatky za výběr z bankomatu jiné banky, pak se poplatky promítnou buď do nákladů banky, nebo do poplatků klientům. Je tedy jen otázkou času, zda u některých běžných účtů budeme moci i nadále výhodně vybírat peníze z bankomatů po celé republice.

Na druhou stranu však banky přichází s novými řešeními, jako je tomu například u AirBank. Ta nabízí klientům alternativní řešení v podobě výběru peněz na pobočkách Sazky. Jeden výběr tak vyjde na 10 Kč.

Přečtěte si více na poradce.cz

Hledáte zajímavý zájezd? Zkuste ten do obchodního domu Primark

19. 6. 2017

Cestování dnes lidé milují. Ne vždy ale musí být nutně spojeno jenom se zajímavými lokalitami, které jsou spojeny s poznáním. Cestovat se dá i za nákupy. A to třeba do obchodního domu Primark. více

U T-mobile jsou samozřejmostí služby spojené s placením mobilem

5. 6. 2017

Platit za různé služby dnes můžeme opravdu v rámci celé řady možností. Pokud je něco, co je v posledních letech nejvyužívanější, je to mobilní telefon. Jak vše funguje u operátora T-mobile? více