Všechny články ze sekce Bankovní účty

Víte, jak a kde vložit hotovost na účet cizí banky?

11. 3. 2016   Aneta Lípová

Převést peníze na jiný účet je velmi snadné díky internetovému a mobilnímu bankovnictví. Zadat příkaz k úhradě je rychlý způsob, jak dostat peníze z účtu A na účet B. Občas ale potřebujeme peníze na účet B vložit v hotovosti. Zadat příkaz k úhradě z bankovního účtu není vždy možné. Ač se to může zdát mnohým absurdní, ne každý má například účet v bance. Stejně tak převedení peněz z účtu může bránit exekuce, nebo prostě jen dotyčný nechce, aby protistrana znala číslo jeho bankovního účtu. Důvodů, proč nezvolit klasický transakční převod, je mnoho.

Jedním z dalších řešení, jak dostat peníze na účet protistrany, je vložit peníze v hotovosti na pokladně, nebo přes vkladomat. Jenže je možné vložit peníze v hotovosti v jedné bace na účet druhé banky?

Air Bank

Air Bank sice nepochodíte s vložením peněz na přepážce, ale na pobočce vám každý bankéř jistě pomůže vložit peníze přes vkladomat. Peníze lze vkládat na váš účet a na účet jiného klienta. Oba však musíte být klienty Air Bank. Maximálně je možné vložit 200 bankovek a 600 000 Kč.

Česká spořitelna

Na pobočkách České spořitelny můžete hotovost vložit jak na pokladně, tak i prostřednictvím vkladomatu. V obou případech musíte být klienty banky, avšak peníze lze vkládat na účet klienta cizí banky. Je nutné počítat s poplatkem 80 Kč u vkladomatů a s 3 % z vkladu (minimálně 125 Kč) u pokladny.

ČSOB

ČSOB, stejně jako Era, umožňuje komukoliv vkládat peníze na pokladně na účet jiné banky. Za provedenou transakci je nutné zaplatit poplatek 2 % z vkladu (minimálně 150 Kč u ČSOB a minimálně 100 Kč u Era). Prostřednictvím vkladomatu může peníze připsat na účet jiné banky pouze klient ČSOB a Era.

Fio banka

Klienti Fio banky mohou vkládat peníze pouze na účet, který je veden u Fio banky. Banka disponuje pouze pokladnami na pobočkách, nikoliv vkladomaty.

Komerční banka

Komerční banka disponuje vkladomaty i umožňuje svým klientům vkládat peníze v hotovosti na pokladnách. Pokud však chcete připsat peníze na účet jiné banky, pak zaplatíte poplatek v rozmezí 2 až 3 % z vkladu (minimálně 100 až 200 Kč). Vkladomaty jsou určené pouze pro klienty KB a ti si mohou vložit peníze pouze na svůj účet.

Sberbank

Ve Sberbank není možné vložit peníze na účet cizí banky. Pouze klienti Sberbank mohou vložit na svůj účet nebo na účet jiného klienta Sberbank peníze prostřednictvím vkladomatu nebo na pokladně. Maximálně je možné vložit 200 ks bankovek.

UniCredit Bank

Na pobočkách UniCredit Bank je možné vložit peníze na účet jiné banky, ovšem zaplatíte za to poplatek ve výši 1 300 Kč. Díky vkladomatu lze vložit peníze pouze na účet klienta UniCredit Bank. Maximálně je možné vložit 200 ks bankovek.

Přečtěte si více na poradce.cz

Hledáte zajímavý zájezd? Zkuste ten do obchodního domu Primark

19. 6. 2017

Cestování dnes lidé milují. Ne vždy ale musí být nutně spojeno jenom se zajímavými lokalitami, které jsou spojeny s poznáním. Cestovat se dá i za nákupy. A to třeba do obchodního domu Primark. více

U T-mobile jsou samozřejmostí služby spojené s placením mobilem

5. 6. 2017

Platit za různé služby dnes můžeme opravdu v rámci celé řady možností. Pokud je něco, co je v posledních letech nejvyužívanější, je to mobilní telefon. Jak vše funguje u operátora T-mobile? více