Všechny články ze sekce Bankovní účty

Přední příčky soutěže Zlatá koruna 2016 ovládly malé banky

23. 6. 2016   Nikola Komárková

Ocenění Zlatá koruna si letos odneslo 14 bank. Celkem se hodnotilo 191 finančních produktů ze 74 institucí. Nejlépe si vedla Fio banka, která získala nejen čtyři Zlaté koruny, ale také čtyři Bronzové.

Začátek soutěže Zlatá koruna se datuje do roku 2003, kdy byl projekt založen Dr. Pavlem Doležalem. Jedná se o takzvanou produktovou soutěž, i přesto se v konečné fázi vždy bilancují také souhrnné výsledky jednotlivých bank. A jak obstály banky letos?

Přední příčky obsadily malé banky. Ovšem v těsném závěsu bramborovou medaili si vysloužila UniCredit Bank, která se řadí k těm dominantnějším. Na třetí místo bance chyběl pouhý jeden bod.

Nejúspěšnější bankou je Fio banka

Žebříček úspěšnosti na plné čáře vede Fio banka. Ta získala zlato nejen za osobní účet, ale také za podnikatelský účet. Dále Fio banka zvítězila v kategorii Obchodování s cennými papíry a v kategorii Podnikatelské úvěry.

Bronz banka obdržela v kategorii Online aplikace za Fio Smartbanking, v kategorii Platební karty za debetní kartu Fio MasterCard Debit a v kategorii Obchodování s cennými papíry za aplikaci Fio Smartbroker. Hlasování široké veřejnosti rozhodlo o tom, že Fio banka si odnesla také Cenu podnikatelů za Fio podnikatelský účet.

Na „druhém“ místě se umístila Equa bank

Pomyslnou druhou příčku obsadila Equa bank. Ta si ze soutěže Zlatá koruna 2016 odnesla pět stříbrných medailí a Cenu veřejnosti za Běžný účet Equa bank, který byl na internetu zvolen nejlepším produktem roku.

Stříbrnou korunu banka získala za Běžný účet, Zlatou platební kartu a Minutovou půjčku. Na druhém místě se umístil také Podnikatelský účet, a to jak po hlasování podnikatelů, tak i po hlasování odborné poroty.

Vítěznou trojici uzavírá Air Bank

Třetí nejúspěšnější bankou v soutěži Zlatá koruna je Air Bank. Ocenění banka získala v kategorii Novinka roku za elektronický Šanon. Tato inovace nadchla porotce natolik, že si vysloužila i zlato v kategorii On-line aplikace.

Doklady, složenky, účtenky a hromadu důležitých finančních papírů už není nutné hromadit v papírové podobě v krabici. U Air bank si vše mohou klienti přehledně a bezpečně uschovat  elektronicky. Air bank získala také další tři bronzové medaile, a to například za Půjčku a Běžný účet.