Všechny články ze sekce Bankovní účty

Jaké úroky mají půjčky u Raiffeisenbank?

1. 3. 2017   Eliška Hrubá

Berete si půjčku? Potom zcela jistě hledíte na to, jak vysoký nebo naopak jak nízký je její úrok. Posviťme si na nabídku Raiffeisenbank, která dnes nabídne celou škálu úvěrových produktů.

S úroky přirozeně souvisí celková výhodnost půjčky a tak primárně hledíme na to, jak výhodné jsou. Čím jsou nižší, tím pro nás logicky lépe. Začneme-li tím nejvýhodnějším produktem, jsou to zcela určitě hypotéky. U nich se totiž drží dané sazby na nižších jednotkách procent. Je to dáno nejenom současnou konkurencí na trhu, ale i tím, že hypotéky jsou účelovými produkty, se kterými je spojeno také ručení. Díky tomu máme jako žadatelé jistotu, že nepřeplatíme nijak závratné částky.

Jak jsou na tom běžné půjčky od Raiffeisenbank?

Zde je samozřejmě jedna konkrétní půjčka, a to úvěr na cokoliv. I s ním je spojená předepsaná úroková sazba, která může být pohyblivá. Odvíjí se hlavně od toho, kolik si chceme vzít, jaký máme příjem, nebo jaká je naše bonita. Zde tak Raiffeisenbank sleduje celou řadu faktorů, které následně úrok celkově ovlivní. Ten se tak díky tomu může bez potíží držet na jednotkách procent, stejně jako může přeskočit i desetiprocentní sazby. Vždy záleží hlavně na tom, jak velkou míru rizika musí banka podstoupit. Přirozeně platí, že nejlépe jsou na tom úvěry podnikatelské. Zde je nejnižší sazbou tříprocentní úrok.

Zajímavé jsou u RB především kreditní karty

Budeme-li se stále držet úrokových sazeb, nesmíme zapomenout na poslední úvěrový produkt, který nám může RB nabídnout. Jedná se o kreditní karty. Pravdou zůstává, že na nich mohou výt úrokové sazby poměrně vysoké. A to v mnoha případech velmi výrazně. Na druhou stranu platí, že nám nabídnout i bezúročná období. Pokud bychom měli být konkrétní, tak daná lhůta může trvat třeba i 45 kalendářních dní. Díky tomu se už nejedná o nevýhodný úvěr, ale naopak o půjčku nebo finanční rezervu s nejlepšími podmínkami na trhu.

Přečtěte si více na poradce.cz

Hledáte zajímavý zájezd? Zkuste ten do obchodního domu Primark

19. 6. 2017

Cestování dnes lidé milují. Ne vždy ale musí být nutně spojeno jenom se zajímavými lokalitami, které jsou spojeny s poznáním. Cestovat se dá i za nákupy. A to třeba do obchodního domu Primark. více

U T-mobile jsou samozřejmostí služby spojené s placením mobilem

5. 6. 2017

Platit za různé služby dnes můžeme opravdu v rámci celé řady možností. Pokud je něco, co je v posledních letech nejvyužívanější, je to mobilní telefon. Jak vše funguje u operátora T-mobile? více