Všechny články ze sekce Bankovní účty

Jak dlouho trvá převod peněz přes internetbanking?

26. 6. 2015   Aneta Lípová

Poté, co nám do schránky dorazí složenka na zaplacení paušálu, elektriky, spotřeby vody či pojistky automobilu, ji většinou přineseme domu na stůl a necháme ležet ladem. Časem si buď v lepším případě vzpomeneme sami, že je nutné složenku zaplatit, nebo nám přijde nová s upozorněním, a v nejhorším případě i s pokutou.

Přesně tyto situace a jím podobné nás mnohdy přivádí na myšlenku, jak rychle se ty peníze z účtu na účet převedou? Pokud i vy dáváte raději přednost před chozením na poštu platbám přes internetové bankovnictví, pak vás jistě bude zajímat, za jak dlouho se peníze z vašeho účtu odečtou a za jak dlouho se přičtou na účet druhé strany.

Jak dlouho trvá převod peněz v rámci stejné banky?

Pokud převádíte peníze z jednoho účtu na druhý a oba jsou vedeny u stejné banky, např. v Airbank internet banking, pak je převod minutovou záležitostí. Nejpozději ten samý den vám z účtu peníze odejdou a na druhý účet dorazí.

Jak dlouho trvá převod peněz z jedné banky do druhé?

Při převodu peněz z jednoho účtu na druhý, který je veden u jiné banky, si počkáte 1 až 2 pracovní dny. Nejpozději do konce následujícího pracovního dne vám peníze odejdou z účtu a další den dorazí na účet příjemce.

U většiny bank je však nutné příkaz k úhradě zadat do určité hodiny. Například přes internetové bankovnictví je nejčastěji zapotřebí příkaz k úhradě zadat do 20. hodiny.

Jak dlouho trvá převod peněz do zahraničí?

Pokud převádíte peníze do zahraničí, pak je vhodné počítat s delší lhůtou. Doba se liší dle měny. Převod eur trvá 2 až 3 pracovní dny, převod například britské libry 4 pracovní dny, a co se mimoevropské měny týká, pak převod peněz trvá 5 i více pracovních dní.

Jak mohu převod peněz urychlit?

Banky mají své pevně stanovené termíny, které je nutné dodržet, jinak se peníze nemusí ten den z vašeho účtu odečíst a druhý den tak dorazit na účet příjemce. Vše se realizuje až další pracovní den.

Nutné je také brát v potaz víkendy. I přestože odešlete peníze v pátek, na účet jiné banky dorazí až v pondělí. Během soboty a neděle se převody nerealizují.

Převod peněz však lze urychlit. Využít můžete expresní platbu. Díky této nadstandardní službě se peníze odečtou od odesílatele ihned a ještě tentýž den dorazí na účet příjemce. Ovšem jak už to bývá zvykem, za nadstandard je nutné si připlatit. Výše poplatku expresní platby se pohybuje od 20 Kč do 200 Kč.

Přečtěte si více na poradce.cz

Hledáte zajímavý zájezd? Zkuste ten do obchodního domu Primark

19. 6. 2017

Cestování dnes lidé milují. Ne vždy ale musí být nutně spojeno jenom se zajímavými lokalitami, které jsou spojeny s poznáním. Cestovat se dá i za nákupy. A to třeba do obchodního domu Primark. více

U T-mobile jsou samozřejmostí služby spojené s placením mobilem

5. 6. 2017

Platit za různé služby dnes můžeme opravdu v rámci celé řady možností. Pokud je něco, co je v posledních letech nejvyužívanější, je to mobilní telefon. Jak vše funguje u operátora T-mobile? více